Vanløse

Kontakt os

VanløseLIV

Gl. Kongevej 60, 16., 1850 Frederiksberg C

Tlf. 33 88 88 88

Mail Annoncer | ann@vanloseliv.dk

Mail Redaktion | redaktion@vanloseliv.dk

REDAKTION:

Debatindlæg og pressemeddelelser sendes til: redaktion@vanloseliv.dk

Journalist Chili Djurhuus | Tlf. 53 31 41 52 | chili@vanloseliv.dk

Digital redaktør Simon Reenberg | Tlf. 28 83 46 07 | simon@vanloseliv.dk

Chefredaktør Jesper Gisli | Tlf. 30 50 48 16 | jesper@vanloseliv.dk

ANNONCER:

Medierådgiver Janne Lykke Pedersen | Tlf. 40 55 20 03 | jlp@jfmedier.dk

Medierådgiver Pia Tappe | Tlf. 23 81 38 88 | pit@jfmedier.dk

Medieansvarlig Hans Martin Larsen | Tlf. 20 75 14 03 | hml@jfmedier.dk

Kommerciel chef Dennis Rasmussen | Tlf. 28 89 23 00 | denra@jfmedier.dk

PRIVAT- OG TILLYKKE-ANNONCER:

Tlf. 63 45 22 77 | servicecenter@jfmedier.dk

DØDSANNONCER OG TAKSIGELSER:

Tlf. 79 12 47 00 | afdode@jfmedier.dk

INSTAGRAM ANBEFALINGSUNIVERS / @byens_bedste_liv:

Journalist Sine Bindslev Caspersen | Tlf. 25 45 46 95 | sine@kobenhavnliv.dk

EVENT- OG ARRANGEMENTREDAKTIONEN:

Eventjournalist Malue Henriksen | Tlf. 25 45 66 53 | malue@kobenhavnliv.dk

112

Har fået nok af vanvidsbilister: Politiet tager nyt våben i brug

Forsiden netop nu
Naboskab

Hare Krishna forkæler Vanløse med hjemmedyrkede grøntsager

I byen

Kvindemesse begynder at tage form: Billetsalget åbner 16. august

Byliv

ONLY i Kronen åben: Vi skulle slet ikke lukke

Byliv

Villads fra Valby: Men burde det ikke have været Villads fra Vanløse?

Debat

Lad beboerne boltre sig på grunden, mens vi venter

Byliv

Kamilla truet med opsigelse: Min søn må ikke få en servicehund

Vanløse

Lørdagens coronatal: 739 nye smittede

Byens Bedste Liv

Det bugner med bagere i hovedstadens gader

Byggeri

To nye broer ved Damhussøen: Hvad med naturbeskyttelseslovens paragraf 3?

Det sker

Årlig byfest 2021: Vi vil skabe en endnu bedre fest end sidste år

Byliv

`Bob` som ny Vanløselitteratur? `En af sommerens litterære bestseller

Byliv

Støttekoncert på Stairway: Hvem skal pengene gå til?